Pri nákupe nad 60 eur doprava zadarmo, nad 100 eur darček podľa vlastného výberu.

PREČO SPF V MAKE-UPE ČI BB/CC KRÉMOCH NESTAČÍ?

Často sa stretávam s otázkou, prečo je nutné vôbec aplikovať SPF, aký má pre nás význam, a prečo ho odporúčame aplikovať aj pod taký make-up alebo BB/CC krémy, ak tieto v sebe už majú SPF. Nuž, táto téma je obšírnejšia ako si myslíte a v dnešnom krátkom článku sa vám problematiku pokúsim vysvetliť čo najlepšie.

UV žiarenie našej pokožke škodí. I keď je pobyt na slniečku zdraviu prospešný, v našej pokožke sa syntetizuje aj toľko dôležitý vitamín D, rada hovorievam: “Vystavovať sa slnku, ale odtiaľ potiaľ.” Je zrejmé, že pobyt na slniečku bez ochrany do tých 30 minút denne (samozrejme nie na výpek o 12 na obed) je zdraviu prospešný, pokožka zosyntetizuje dostatok vitamínu D, my sa cítime skvele. Potom sa však odporúčam natrieť. Poriadne, pretože už akékoľvek zhednutie pokožky sa prejavuje ako boj nášho vlastného tela o “prežitie”. Neustále a časté spálenie pokožky alebo aj cielené opaľovanie sa nás posúva bližšie a bližšie k predčasnému starnutiu pokožky, pigmentáciám, poklesu elasticity a pružnosti našej pokožky no a najmä - k rôznym kožným útvarom, ktoré sa neskôr ukazujú ako zhubné alebo nezhubné. Ak milujete snedú a opálenú pokožku, odporúčam si prečítať môj článok o samoopaľovaní, ktoré predstavuje zdraviu bezpečnú formu opálenia.

Naša pokožka sa prirodzene opáli aj s použitím SPF. Žiadny opaľovací prípravok neochráni pokožku na 100%. Odporúčam sa preto chrániť celoročne, minimálne s faktorom SPF30 a v lete najlepšie s faktorom SPF50, a to všetky odhalené časti pokožky. Ja sa dnes zameriam špecificky na pleť, ale pamätajte, že i pokožku krku a dekoltu denne vystavujeme UV žiareniu.

Na niektorých produktoch dekoratívnej kozmetiky, ako je napríklad make-up či BB/CC krém sa stretávame s nápisom SPF. Väčšinou sa stupnica pohybuje medzi 15-30. Je táto ochrana pleti dostatočná? Nie je. Prečo? Lebo si nenanesieme dostatočné množstvo. Na to, aby prípravok na vašej pleti naozaj dosiahol deklarovanú ochranu na obale si totiž musíte naniesť dostatočné množstvo - čo predstavuje asi 1/4 čajovej lyžičky. Ono sa to nezdá, ale je to na dekoratívnu kozmetiku naozaj príliš, ak by ste si dali 1/4 čajovej lyžičky make-upu na tvár, mohli by ste hrdo konkurovať voskovým figurínam. Preto sa odporúča pod make-up alebo BB/CC krém naniesť samostatne krém s SPF faktorom 30 a vyššie.

Skvelou voľbou pod make-up sú napríklad mierne zafarbené SPFká. Zjednotia tón pleti, pripravia pleť na následnú aplikáciu make-upu či BB/CC krému a navyše ju dostatočne ochránia. Skvelou voľbou pred nadchádzajúcim letom je DARA OPAĽOVACÍ KRÉM S OBSAHOM RASTLINNÝCH KMEŇOVÝCH BUNIEK SPF 50, ktorý je naozaj mierne zafarbený a dokáže aj samostatne poslúžiť neproblematickému typu pleti. Farebne ho zjednotí, ochráni a stačí už len zapudrovať. Ak by krytie nebolo pre vás dostatočné, je skvelé ho navrstviť následne napríklad sDARA CITY CC KRÉM, ktorý síce má v sebe už SPF15, ale nie je dostatočné v rámci ochrany. Spolu toto dvojkombo pôsobí ako make-up, prekryje nedokonalosti, rôzne pigmentácie a ochráni pleť pred tvorbou ďalších pigmentácií a pred stratou elasticity či pružnosti pokožky.

V zime, ak by vám bol faktor SPF50 príliš, pokojne môžete siahnuť aj po faktore SPF30. Z rovnakého radu ako SPF50 je ajDARA OPAĽOVACÍ KRÉM NA TVÁR SPF 30 S ANTI-AGE EFEKTOM, a opäť sa skvele dopĺňa aj s CITY CC KRÉMOM.

Obidva tieto opaľovacie krémy obsahujú aj pre našu pleť potrebné a prospešné hydratačné látky, a tiež antioxidanty. Antioxidanty sú skvelým pomocníkom pre ochranu pred predčasným starnutím pleti. Pôsobia proti voľným radikálom, ako je napríklad aj UV žiarenie zo slnka, a zabraňujú týmto voľným radikálom robiť neplechu na našej pokožke. Je to jedna z najideálnejších kombinácií, akú môžete svojej pleti dopriať, aby ste ju chránili pred predčasným starnutím, pred úbytkom kolagénu či elastínu a pred tvorbou pigmentových škvŕn.

Len okrajovo spomeniem, že nezabudnite ani na krk a dekolt. Dekolt make-upom nezakrývame a spolu s pleťou patrí medzi prvé oblasti, kde sa ukáže predčasné starnutie pleti pri nedostatočnej ochrane. Spigmentované a až povädnuté dekolty sú našou dennou súčasťou, preto odporúčam siahnuť po DARA ĽAHKÉ OPAĽOVACIE MLIEKO S SPF20 a ráno a aj počas dňa pred pobytom na slniečku si krk a dekolt ochrániť.

Autor: Katka Balabánová

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies