KRÁSA A STAROSTLIVOSŤ Z DIELNE PRÍRODY

Používanie kozmetických výrobkov sa datuje do dávnych čias.  Z doby ľadovej nachádzame v hroboch vtedajších ľudí farby. Boli to zmesi z rubínovej kriedy a dreveného uhlia. Zdá sa, že boli použité na maľovanie tvárí žien, možno aj mužov.  Pred tisíckami rokov v Egypte sa používali rôzne vonné oleje a masti k očisteniu alebo zmäkčeniu pokožky. V Číne 3 000 r. pred Kr. používali parfumy a vône na vytvorenie nálad vyjadrujúcich kľud, samotu, luxus, krásu, sofistikovanosť alebo ušľachtilosť. Už v dávnej minulosti sa tak kozmetické výrobky považovali za skrášľovacie látky či prípravky, ktoré pri aplikácii na tvár alebo telo ľudí zatraktívnili.

Dnešná populácia sa snaží vrátiť ku svojim koreňom a tým k znovuobjaveniu kvality prírodných zdrojov. Látky poskytované prírodou sú nielen odbúrateľné, ale aj jemnejšie na ľudskú pokožku a telo všeobecne. Kozmetické výrobky, ale aj rôzne výživové doplnky sú už súčasťou každodenného života ľudí všetkých vekových kategórií vo väčšine regiónov sveta. Ich používanie je motivované najmä záujmom o svoje zdravie, hygienu, osobný vzhľad alebo pocit pohody

ZDRAVIE A KRÁSA V SYMBIÓZE SO ŽIVOTNÝM PROSTREDÍM.

Zatiaľ čo "krása" a „zdravie“ sú stále hlavnými pojmami, ktoré prídu na myseľ, keď premýšľame o kozmetických výrobkoch a výživových doplnkoch, stále väčší počet ľudí očakáva, že nájde aj "udržateľné", "šetrné k životnému prostrediu" a "etické" vlastnosti v produktoch, ktoré kupujú.  Prírodná a organická kozmetika ich predstavuje autentickým spôsobom, pretože je súčasťou ich základných hodnôt a záväzku nielen k ľudskému blahu, ale aj k ochrane životného prostredia a biodiverzity.

Naše produkty, či už ide o kozmetické výrobky alebo výživové doplnky, sa vyrábajú najmä z minerálov, prírodných a organických rastlinných extraktov, produktov z mikroorganizmov alebo látok získaných z týchto zdrojov. Vlastnosti týchto komplexných zmesí prirodzene pomáhajú chrániť, vyživujú a hydratujú pokožku.

Okrem prirodzenej ochrany a starostlivosti o našu pokožku nám tiež prírodná a organická kozmetika pomáha udržať našu myseľ v dobrej pohode. Prostredníctvom zastúpenia prírody v organických produktoch sa cítime bližšie k nej, prebúdzajú sa naše prirodzené zmysly.  Mnoho prírodných esenciálnych olejov z rastlín, ako je levanduľa, ruža alebo mäta sa používajú v aromaterapii, pretože pomáhajú aktivovať, relaxovať a upokojiť naše telo.

Prírodná, či organická kozmetika, to nie sú len kozmetické výrobky, ale predovšetkým ochrana prírody v dokonalej harmónii s naším telom a naším svetom.

VYBERTE SI Z NAŠEJ PONUKY

Prihláseni

Zabudnuté heslo? Pošleme vám nové.

Zaregistrovať sa