Pri nákupe nad 60 eur doprava zadarmo, nad 100 eur darček podľa vlastného výberu.

NESPADNITE DO PASCE DEHYDRATÁCIE POKOŽKY

 

Čo je pravidlom č. 1 pre účinnú rutinu starostlivosti o pleť? Nikdy nepodceňujte silu hydratácie. Môže to znieť takmer očividne, ale skutočne ide o nevyhnutnú podmienku, ktorú musíte dodržať, ak chcete mať krásnu pleť. Ľudská koža obsahuje približne 64 % vody, preto niet divu, že dehydratácia pokožky môže byť prekážkou k žiarivej, pružnej a mladistvej pleti. Ako účinne predchádzať dehydratácii pokožky a ako ju ošetriť? 

Dehydratovaná pokožka vs. suchá pokožka –
sú podobné, a pritom odlišné


Je vaša pleť mdlá, napätá, šupinatá a cítite svrbenie? Áno, dehydratácia pokožky môže mať rovnaké príznaky ako suchá pokožka, ale na rozdiel od suchej pokožky nejde o typ pokožky, preto si tieto dva výrazy nemýľte. Dehydratáciou pokožky môže trpieť každý okrem ľudí s mastnou pleťou.

Suchá pokožka neobsahuje dostatok lipidov, ale dehydratovaná pleť je iná, chýba jej voda. Preto vám nepomôže, keď siahnete po mastných výrobkoch, ktoré sú zamerané na výživu pokožky. Ak chcete rehydratovať svoju pokožku, vyskúšajte bio, certifikovaný výrobok bez obsahu olejov MÁDARA SOS Hydra Intense Rose Jelly. Bol navrhnutý na vyváženie, upokojenie a hydratáciu dehydratovanej, namáhanej a problematickej pokožky.

Súvislosť medzi dehydratáciou pokožky
a predčasným starnutím

Dehydratovaná pokožka je menej pevná a má väčší sklon k tvorbe hlbších jemných aj výraznejších vrások. Obnova optimálnych hladín hydratácie pokožky môže viditeľne redukovať vrásky na tvári a predchádzať predčasnému starnutiu. Vyskúšajte SOS hydratačný krém a masku na oči, ktorý dodá starostlivosť jemnej oblasti okolo očí, ktorá je náchylná na starnutie.


Ako bojovať proti
hlavným vinníkom dehydratácie pokožky?


S dehydratáciou pokožky sa môže stretnúť každý. Stres, zlé stravovacie návyky, nedostatočný príjem potravy, znečistenie životného prostredia, vystavovanie sa slnečnému žiareniu, počasie, starnutie... Môžete urobiť to, že zavediete isté zmeny životného štýlu, ako napríklad to, že budete piť viac vody, jesť zdravú stravu plnú ovocia a zeleniny s vysokým obsahom vody, budete chrániť svoju pokožku pred negatívnymi vplyvmi rôznych stresových faktorov.


Ak máte dehydratovanú alebo suchú pokožku, vaša pleť potrebuje výrobky, ktoré zvyšujú hydratáciu vašej pokožky a zároveň znižujú transepidermálnu stratu vody. Pamätajte na to, že okrem rôznych zmien životného štýlu je potrebné upraviť aj vašu rutinu starostlivosti o pleť a zahrnúť do nej hydratačné výrobky bohaté na antioxidanty, ako napríklad  SOS Hydra obnovujúce intenzívne sérum a ocenený SOS hydratačný krém. Ak je vaša pokožka extrémne suchá a reaktívna, možno budete chcieť vyskúšať bohaté zloženie SOS bohatého hydratačného cica krému, ktorý posilňuje kožnú bariéru a poskytuje jej nemastnú ochrannú vrstvu.

Aké prepojenie existuje medzi
dehydratáciou pokožky a nerovnováhou mikrobiómu?

Kožný mikrobióm je viac ako len populárne slovné spojenie. Jeho nerovnováha (dysbióza) sa spája s rôznymi kožnými ochoreniami. Okrem toho, že spôsobuje dehydratáciu pokožky, nerovnováha kožného mikrobiómu môže viesť k podráždeniu a dokonca k problémom, ako je ekzém a alergie.

Prekvapením je, že zlý stav vášho kožného mikrobiómu môže spôsobiť aj akné. Preto je dôležité jemné čistenie pokožky. Vždy pamätajte na to, že máte používať výrobky, ktoré nenarúšajú prirodzenú kožnú bariéru proti prieniku vody. Tak sa vyhnete nadmernej tvorbe kožného mazu a upchatým pórom, ktoré často vedú k viditeľným nedostatkom.

Probiotiká, ako napríklad lyzát laktobacilov, ktorý sa nachádza vo výrobku SOS Hydra Intense Rose Jelly, sú schopné obnoviť mikrobióm pokožky, posilniť jeho ochrannú bariéru a zanechať pokožku silnejšiu a lepšie pripravenú na výzvy, s ktorými sa stretne.

Autorka: Danuta J. Detyna 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies