19.4.-24.4. 

ČÍM VÄČŠÍ NÁKUP, TÝM VYŠŠIA ZĽAVA!

DO 40 EUR - 15% ZĹAVA

DO 80 EUR - 20% ZĽAVA

DO 120 EUR - 25% ZĽAVA

NAD 120 EUR  - 30% ZĽAVA

 Zľava sa v košíku premietne automaticky.

CITLIVÁ PROBLEMATICKÁ PLEŤ - NAJVÄČŠIA VÝZVA PRE VYSTAVANIE VHODNEJ RUTINY

Citlivá problematická pleť je azda najviac komplikovaná kombinácia pleti - na jednej strane je tu naša potreba zbaviť sa vyrážok a rôznych problematických stavov, na strane druhej je pokus a snaha o dostatočnú hydratáciu a upokojenie citlivej pleti. Nevešajte však hlavu, existuje pár dobrých pravidiel na starostlivosť práve o tento typ a stav pleti. Vďaka nim si budete môcť ustáliť rutinu tak, aby bola dokonale vyvážená a pleť upokojená a problematické prejavy zmiernené.

Najzákladnejším pravidlom je nevysušovať tú pleť príliš. Ja viem, že sa mi to ľahko povie a horšie sa to potom aplikuje do praxe, ale je to veľmi jednoduché. Stačí, aby ste ráno zamenili svoj obľúbený večerný čistič s kyselinami za jemnejšie mliečko, aby ste do rutiny zaradili hydratačný toner a aby ste si vybrali dostatočne hydratačný krém, ktorý ale nebude upchávať póry a spôsobovať zhoršenie problematických prejavov.

Také sa hľadajú ťažko - ja som však otestovala dve novinky od Mádara z radu SOS+ a to kokrétne denný krém a nočný krém. Výhodou tohto radu je jeho vhodnosť na všetky typy či stavy pleti, najmä však pre tú citlivú, určitým spôsobom poškodenú pokožku a poškodenú kožnú bariéru. Ich konzistencia je hydratačnejšia, avšak nie príliš mastná či hutná. Redukujú začervenanie, neupchávajú póry a najmä neobsahujú parfumáciu, ktorá by citlivej pokožke nemusela robiť dobre.

V prípade, že máte dobre zvolený hydratačný krém, potom si môžete krásne doskladať rutinu na problematickú pleť. Často sa stretávam s tým, že problematická pleť používa buď “priesvitné”, gélové krémy, poprípade žiadne, len aby póry neupchalo. Toto je najnevhodnejší postup, aký môžete zvoliť. Ak zaradíte krásnu ľahkú emulziu do svojej rutiny, váš stav sa zlepší. Dôležité je však testovať všetky produkty minimálne 3-4 týždne. Na prevenciu upchávania pórov je vhodné siahnúť aj po exfoliačných produktoch s obsahom kyselín, ktoré môžete pár krát do týždňa zaradiť do svojej večernej rutiny. Na jedno si však pamätajte - ak používate kyselinky, je nesmierne dôležité používať na deň krém s SPF faktorom minimálne 30 a vyššie. Kyseliny zvyšujú citlivosť na slnko a v prípade, že SPF nepoužívate, môžete si viac uškodiť ako pomôcť. Ideálnymi pomocníkmi na exfoliáciu sú napríklad toner, maska či sérum.

Ako by vyzerala moja rutina, keby mám problematickú citlivú pokožku?

Ráno by som si pleť umyla vodou, následne aplikovala hydratačný toner Comforting Toner Mádara. Následne by som na ešte vlhkú pokožku aplikovala SOS Hydra Intense Jelly a rutinu zavŕšila s minimálne SPF30 (v lete s SPF50) s obsahom rastlinných kmeňových buniek Mádara. Ak by som chcela ešte viac hydratácie, aplikovala by som ešte pred SPF krémom Acne Hydra-derm vyrovnávací fluid. Ľahká a jednoduchá hydratačná rutina na ráno, ktorá pleť nezaťaží, neupchá póry ale zároveň ani nepresuší.

Vo večernej rutine by som svoju pleť najskôr odlíčila a potom vyčistila. Vhodný na vyčistenie problematickej pokožky je gél z radu Acne Sebum Control Clear Skin, ktorý pokožku nevysuší, ale pekne vyčistí. Následne by som 1-2x do týždňa aplikovala pomocou vatového tampónika Clarifying toner. V iné dni by som pokojne siahla aj po prečisťujúcej maske Peel AHA Clay Mask (max 1-2x do týždňa). Následne hydratačné sérum, pokojne aj Jelly z rána, a rutinu zavŕšila krémom SOS+ Sensitive nočným krémom. Tento krém je môj najobľúbenejší pre akýkoľvek typ pleti, lebo neupcháva póry a krásne hydratuje, vyživuje a ochraňuje akúkoľvek pleť.

Autor: Katka Balabánová

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies