19.4.-24.4. 

ČÍM VÄČŠÍ NÁKUP, TÝM VYŠŠIA ZĽAVA!

DO 40 EUR - 15% ZĹAVA

DO 80 EUR - 20% ZĽAVA

DO 120 EUR - 25% ZĽAVA

NAD 120 EUR  - 30% ZĽAVA

 Zľava sa v košíku premietne automaticky.

AKO SI SPRÁVNE VYBRAŤ SVOJ HYDRATAČNÝ KRÉM?

 
 
 
Viete si správne vybrať svoj hydratačný krém? Aký je rozdiel medzi Deep Moisture, SOS či Vitamín C krémom? Na všetky vaše otázky odpovedá a článok pre vás napísala chemická inžinierka a blogerka Katka @b_b_w_k .

Ako už býva zvykom, pri regály v drogérii či na stránkach s kozmetikou sa aspoň ja neviem rozhodnúť, ktorý krém alebo produkt momentálne potrebujem. Neviem, či má ešte niekto z vás podobnú dilemu aj pri krémoch Mádara, ale dnes som tu na to, aby som si s vami prešla najobľúbenejšie krémy. Pri rade SOS a Vitamín C je to vskutku jednoduché, lebo každý z nich obsahuje iba jeden krém - ale aký je medzi nimi rozdiel? Keď sa k nim pridá ešte aj rad Deep Moisture s tromi krémikmi, to už je len slušná dilema.

Dnes si dané krémy a rady produktov rozdelíme podľa typu a stavu pleti, podľa toho, ako hydratujú, akú majú konzistenciu, ako sa vpíjajú a či nechávajú na pleti citeľnú ochrannú bariéru. Ak by vás zaujímalo ich zloženie, aj v skratke vypichnem najdôležitejšie zložky, ktorými sa krémy pýšia.

Toto bude váš ultimátny manuál, ktorý vám pomôže jasne sa rozhodnúť, po ktorom kréme máte v DM Slovensko alebo na stránkach IMK Organics siahnuť, aby vám vyhovoval, sedel vaším potrebám a potrebám pleti. ;)

 

MÁDARA VITAMIN C ILLUMINATING RECOVERY CREAM, 50 ml

 

 

 

Trápi vás mdlá, unavená pleť bez jasu, prípadne s pigmentáciami? Tento krém potom bude tá pravá voľba pre vás. Obsahuje stabilizované formy Vitamínu C - ascorbyl glucoside a ascorbyl palmitate - pre rozjasnenie, zjednotenie tónu pleti a predchádzaniu tvorby pigmentových škvŕn.

Konzistencia: mierne hutnejšia.

Roztierateľnosť: príjemná, pekne sa do pleti zapracuje aj vpíja.

Pocit na pleti: ten je naozaj luxusný - pleť je na dotyk hebká, hladká, bez pocitu zaťaženia.

Odporúčam pre: pleť zrelú, suchú, normálnu na použitie ráno aj večer, pre pleť zmiešanú na použitie na noc.


Hydratácia: dostatočná, nie je ani príliš ťažký, ale ani príliš ľahký. Nechá pokožku citeľne hydratovanú a vláčnu. Pri pravidelnom používaní pleť vyzerá čerstvo, oddýchnuto a spokojne.

Zloženie: rozjasnenie a zjednotenie tónu pleti zabezpečujú už spomínané stabilizované formy Vitamínu C - ascorbyl palmitate a ascorbyl glucoside. O príjemný pocit na pleti sa starajú emolienty, napríklad jojobový olej, ricínový olej, mastné kyseliny a alkoholy (palmitic acid, cetyl alcohol či stearic acid). Hydratáciu zabezpečujú humektanty, medzi ktoré patrí glycerín, kyselina hyalurónová, betaín či sodium PCA. Nakoniec o zmyselný zážitok esenciálne oleje.

Osobne tento krém mám veľmi rada - je príjemný, skvele sa dopĺňa so sérom s obsahom Vitamínu C a používam ho najmä ráno pre príjemnú, hebkú a žiarivú pleť.

 

 

 

 MÁDARA SOS HYDRA RECHARGE CREAM, 50 ml

 

Ideálna starostlivosť pre upokojenie a dostatočné hydratovanie pleti. Krém chráni pred nadmernou stratou vody do okolia, čo zabraňuje presušeniu kožnej bariéry. Obsahuje množstvo vitamínov a antioxidantov, ktoré citlivú a podráždenú pleť chránia pred voľnými radikálmi, ako je napríklad smog, UV žiarenie či mestské znečistenie.

Konzistencia: mierne hutnejšia.

Roztierateľnosť: do pleti sa pekne zapracuje, avšak nechá citeľný film na pleti, ktorý chráni pred nadmernou stratou vody do okolia.

Pocit na pleti: vláčny, jemný, a s citeľným miernym ochranným filmom.

Odporúčam pre: pleť zrelú, suchú, normálnu na použitie ráno aj večer, pre pleť dehydrovanú, so sklonom k tvorbe šupiniek či suchých, začervenaných fliačkov, ktorej chýba hydratácia aj zjemnenie.

Hydratácia: výborná. Vzhľadom na tvorbu naozaj veľmi mierneho ochranného filmu pleť chráni, aby nestrácala zbytočne nadmerné množstvo vody do okolia a mala čas sa regenerovať. Vyslovene odporúčam na dehydrovanú pleť, na noc, aby sa postupne dala do poriadku kožná bariéra.

Zloženie: zaujímavosťou je extrakt z pŕhľavy, ktorý má významné ukľudňujúce a upokojujúce vlastnosti. Sťahuje začervenania a zápal. Okluzívnym (tvoriace ochranný film) zložkám dominuje ľan siaty, a skvele sa dopĺňa s emolientami, ktoré pokožku zvláčňujú a zjemňujú. Hydratačné zložky, ako napríklad kyselina hyalurónová, glycerín či sodium PCA pokožku hydratujú na povrchu aj v pokožke.

Ochranného filmu sa netreba báť, je naozaj mierny, veľmi málo citeľný, ale naopak, veľmi nápomocný pri dehydrovanej pleti. Ako spoznáte dehydrovanú pleť? Na určitých miestach sa tvoria nepríjemné šupinky (napríklad aj po nanesení make-upu), či malé, červené fliačky, ktoré môžu aj svrbieť. Sú citeľne suché a ohraničené. V tomto prípade zbystrite pozornosť a zaraďte naozaj hydratačné a ochranné produkty, keďže kožná bariéra vám takto naznačuje, že jej veľmi chýba hydratácia a výživa.


MÁDARA DEEP MOISTURE BALANCING FLUID, 50 ml

 

 

Ak sa čudujete, kde je niečo pre mastnokožcov či zmiešané typy pleti, tak teraz nadišiel ich čas. Predstavujem naozaj perfektný ľahký fluid, ktorý dodá potrebnú hydratáciu a zároveň redukuje mastnenie a predchádza upchávaniu pórov a tvorbe čiernych bodiek. Skvelé, že?

Konzistencia: ľahký denný fluid.

Roztierateľnosť: vynikajúca. Šup šup, krém sa krásne rozotrie a vpije bez pocitu zaťaženia.

Pocit na pleti: hydratovaný, svieži, ľahučký.

Odporúčam pre: pleť zmiešanú, mastnú, problematickú. Rovnako tak pre pleť, ktorá má v rutine kyseliny alebo retinoidy a potrebuje dostatočnú dávku hydratácie bez upchávania pórov. Pokožka so sklonom k mastneniu či tvorbe akné. Avšak, nepohrdne ním ani pleť suchá, normálna, najmä v letných mesiacoch, kedy pleť odľahčujeme.

Hydratácia: výborná. Hydratuje do hĺbky bez toho, aby ste mali akýkoľvek nepríjemný pocit po použití na pleti. Viem, aké je pre tieto typy dôležité, aby sa po aplikácii krému neleskli a nadmerne nemastnili. Tu sa to naozaj nedeje.

Zloženie: zaujímavosťou je extrakt z červenej ďateliny a malín, ktoré pomáhajú redukovať upchávanie pórov, tvorbu čiernych bodiek a najmä nadmerné mastnenie pleti. Extrakt z paliny upokojuje reaktivitu pokožky, začervenanie a zápaly, potencionálne svrbenie. Obsahuje ako hydratačné, tak zvláčňujúce zložky, s ktorými sme sa stretli už v predchádzajúcich krémoch, napríklad kyselina hyalurónová, jojobový či avokádový olej, glycerín či kyselina mliečna.

Tento krém je spomedzi dnešných krémov mojím favoritom v lete. Každý deň ho používam vtedy ráno, pretože moju pleť vôbec nezaťaží, pripraví ju na aplikáciu SPF a nepotím sa pod ním. Naozaj veľmi odporúčam najmä pre mastnejšie a problematické typy pleti, so sklonom ku akné, ktorý volia starostlivosť o pokožku vysušujúcu - je mimoriadne dôležité nájsť určitý balans medzi hydratáciou a vysušovaním pleti (napr. kyselinami či retinoidmi). V tom vám pomôže práve tento krém.

 


MÁDARA DEEP MOISTURE NOURISH CREAM, 50 ml

 

 

Z rovnakého radu ako fluid je tu starostlivosť aj pre suchú až veľmi suchú pokožku. Ultra výživný krém je vhodný aj ako ochranný krém do chladného a veterného počasia, na lyžovačky či na hory, pretože pleť chráni pred nepriaznivými vonkajšími podmienkami a vplyvmi.

Konzistencia: výživný, mierne hutnejší denný krém.

Roztierateľnosť: dobrá, môže v rutine pri roztieraní mierne pruhovať (tvoriť biele pruhy), odporúčam ho do pokožky vklepkať.

Pocit na pleti: hydratovaný, s ochrannou vrstvičkou, ale prekvapivo nie veľmi mastnou.

Odporúčam pre: pleť suchú, zrelú, veľmi suchú, ktorá má problém s hydratáciou najmä v jesenných a zimných mesiacoch. Vplyvom nepriaznivých poveternostných podmienok a chladu takáto pleť stráca naozaj príliš veľa hydratácie a výživy, a je náchylná na tvorbu šupiniek, červených miest, pne a naťahuje, čo všeobecne nie je vôbec príjemné.

Hydratácia: výborná. Hydratuje do hĺbky, vytvorí ochrannú jemnú vrstvičku, ktorá pleť ochráni pred vonkajšími vplyvmi. Vrstvička nie je mastná, netreba sa jej báť, je naopak veľmi príjemný a pokožka je vláčna a spokojná.

Zloženie: obsahuje dôležité humektanty - hydratačné látky - ako napríklad kyselinu hyalurónovú, glycerín, sodium PCA či extrakt z morskej riasy. Čo je zaujímavé, respektíve dôležité, že obsahuje aj extrakt z ovsa, ktorý je známy pre svoje vynikajúce účinky na suchú, atopickú pokožku, náchylnú na tvorbu ekzémov a veľkému vysušeniu. Jojobový olej a iné emolienty nemôžu chýbať. Spolu tvoria výbornú kombináciu práve pre suchú a extra suchú pleť.

Sama som ako atopik, tak kontaktný dermatitik. Nielen že mi vyslovene ovos v kozmetike imponuje, ale mi ja pekne upokojuje podráždenia, sťahuje začervenanie a svrbenie, ktoré je najmä v zime veľmi nepríjemné. V prípade, že mám pocit nedostatočnej hydratácie a mojej pleti stále niečo chýba, siaham na deň práve po tomto kréme, lebo je to istota, že ma cez deň nebude pnúť ani ťahať, čo je pre mňa určitým stupňom diskomfortu mojej pleti, ktorý musím riešiť kozmetikou čo najskôr.

 

 
MÁDARA DEEP MOISTURE REGENERATING NIGHT CREAM, 50 ml

 

 

Nočná starostlivosť pre všetky typy pleti. Posledným krémom je niečo medzi nočným krémom a nočnou maskou, ktorý poskytne pleti všetko potrebné na regeneráciu počas noci.

Konzistencia: výživný, hutný nočný krém, ktorý neupcháva póry.

Roztierateľnosť: dobrá, môže v rutine pri roztieraní mierne pruhovať (tvoriť biele pruhy), odporúčam ho do pokožky vklepkať.

Pocit na pleti: hydratovaný, s výživnou ochrannou vrstvou.

Odporúčam pre: všetky typy pleti, najmä pre pleť suchú, zrelú, normálnu, ale aj zmiešanú (na noc pár krát do týdžňa ako nočnú masku) ktorá má problém s dehydratáciou najmä v jesenných a zimných mesiacoch.

Hydratácia: skvelá, najmä dostatočné výživná a bude sa páčiť tým, ktorý majú radi naozaj mastné a výživné krémy.

Zloženie: obsahuje dôležité humektanty - hydratačné látky - ako napríklad kyselinu hyalurónovú, glycerín, sodium PCA či extrakt z morskej riasy. Zaujímavosťou je extrakt z rakytníka, ktorý dodáva pleti dôležité vitamíny a rozjasňuje ju. Jojobový olej a iné emolienty nemôžu chýbať.

Tento krém je môj must have na zimu na noc. To, ako mi pleť chráni a v noci sa môže dávať do poriadku, je naozaj úžasné. Ráno sa budím s hebkou, hydratovanou a spokojnou pleťou, ktorá pôsobí fresh a spokojne. Ja patrím do tímu, ktorý v zime proste musí stále a veľa hydratovať a vyživovať, a tento krém spĺňa všetky moje vysoké nároky.

Snáď som vám pomohla s výberom toho správneho krému pre vás a vaše potreby. Samozrejme, niektoré pocity sú moje subjektívne a môžu sa od tých vašich líšiť. Každý z nás je jedinečný, rovnako i jeho pleť, a každý vyhľadávame niečo iné. Je skvelé, že Mádara týmito piatimi krémami poskytuje starostlivosť naozaj pre každého, ako v rôznych ročných obdobiach, tak aj pri rôznych potrebách tej vašej pleti.

 

Autor: Katka Balabánová

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies