Pri nákupe nad 60 eur doprava zadarmo, nad 100 eur darček podľa vlastného výberu.

5 MÝTOV O STAROSTLIVOSTI O PLEŤ S VITAMÍNOM C

(A PREČO JU POTREBUJETE AJ VY)

Vitamín C je známy superhrdina, ktorý obnovuje pokožku a dodáva jej žiarivosť. Nezosvetlí mivšak pokožku a neukradne mi letné opálenie?Sú všetky výrobky s vitamínom C rovnaké?

Poďme sa na to pozrieť.

MÝTUS Č. 1

Vitamín C v zloženiach výrobkov rýchlo oxidujea stráca svoje superschopnosti.

Pravda: nemusí to byť tak!

Vitamín C má trochu zlú reputáciu čo sa týka stability – ale v skutočnosti to závisí od použitej formy vitamínu C a celkového zloženia.

Samozrejme, táto zložka môže byť zradná, vyžaduje si skutočne hĺbkové poznatky a špeciálne podmienky, aby sa tieto skvelé vlastnosti udržali na maxime. Neexistuje však nič, čo by nebolo možné vyriešiť. V skutočnosti existujú rôzne deriváty vitamínu C a niektoré z nich majú lepšiu stabilitu a účinok ako iné.

MÁDARA krycí pleťový krém s vitamínom C obsahuje glukozid kyseliny askorbovej, stabilizovanú formu vitamínu C, ktorá je vysokoodolná voči oxidácii. Toto zloženie prešlo aj nezávislými testami stability na zaistenie prítomnosti glukozidu kyseliny askorbovej a jeho účinnosti až do dátumu exspirácie.

MÝTUS Č. 2

Je dráždivý a môže zvýšiť citlivosť pokožky

Pravda: rozumne navrhnuté výrobky starostlivosti o pleť s vitamínom C sú dostatočne jemné pre všetky typy pokožky

Niektoré formy vitamínu C môžu pomôcť podporiť obnovu pokožky a dokonca aj hojenie, ak bola pokožka zasiahnutá vplyvmi životného prostredia alebo faktormi životného štýlu.

Veľkým prínosom bude najmä po dlhých, tmavých zimných mesiacoch, pretože pokožke vráti žiarivosť a krásu a chráni ju pred externými stresovými faktormi, aby ich počas roka pokožke zas neukradli. Niektoré deriváty vitamínu C, ako napríklad jeho najčistejšia forma kyselina L-askorbová, môžu jemne dráždiť pokožku, ktorá nie je zvyknutá na takého účinky.

Dobrou správou je, že glukozid kyseliny askorbovej, ktorý je ústrednou zložkou krycieho pleťového krému s vitamínom C, má všetky pozitívne vlastnosti čistého vitamínu C, ale je oveľa jemnejší k pokožke. Potešíme vás aj tým, že zloženie tiež prešlo dermatologickými testami na zaistenie maximálnej účinnosti a bezpečnosti.

MÝTUS Č. 3

Slnko je váš nepriateľ, keď používate výrobky starostlivosti o pleť s vitamínom C

Pravda: v skutočnosti môžu byť dobrými priateľmi

Existuje populárna domnienka, že vitamín C by sa nemal používať počas slnečného obdobia a ak ho používate, za každú cenu by ste sa mali vyhýbať slnečnému žiareniu.

Vitamín C v skutočnosti môže byť vaším obľúbeným záchrancom pred slnkom, najmä v kombinácii s vitamínom E – táto silná dvojica antioxidantov pomáha bojovať proti oxidačnému stresu, poškodeniu spôsobenému slnečným žiarením a príznakom fotostarnutia.

Samozrejme, ihneď po nanesení krému s vitamínom C by ste nemali rovno bežať na pláž, ale je dobré ho používať na noc na podporu tvorby kolagénu a obnovu pokožky počas spánku – najmä po vystavení sa UVA/UVB žiareniu.

MÝTUS Č. 4

Zosvetľuje vašu pokožku a ukradne vám opálenú žiarivosť

Pravda: nezosvetlí pokožku, ale pomôže predchádzať nepravidelnému tónu pleti a strate žiarivosti

Milovníci opálenej pokožky sa niekedy boja, že výrobky s vitamínom C by mohli zosvetliť ich pleť. Toto však jednoducho nie je pravda – väčšina krémov a sér s vitamínom C určených na domáce použitie funguje ako preventívne ošetrenie na reguláciu nepravidelného tónu pokožky a na predchádzanie viditeľných tmavých škvŕn v budúcnosti.

Vitamín C navyše obnovuje zdravú žiarivosť pokožky, zlepšuje jej celkový vzhľad, či už je svetlá, tmavá alebo opálená.

MÝTUS Č. 5

Všetky výrobky s vitamínom C sú rovnaké

Pravda: jednoznačne existujú faktory, ktoré si môžete overiť a zvážiť

Pamätajte na to, že sú dostupné mnohé rôzne prípravky s vitamínom C a nie sú všetky rovnaké čo sa týka celkového zloženia – niektoré sú jednoduché (priam primitívne) a niektoré sú sofistikovanejšie.

Najprv si určite pozrite, aký druh vitamínu C sa používa v danom zložení. Potom sa pozrite, čo sa v zložení nenachádza – parabény, petrochemikálie, syntetické farbivá a umelé vône sú jedny z mnohých zložiek, ktorým sa treba vyhýbať. Odporúčame použiť dermatologicky schválené a prírodné certifikované zloženia namiesto bežných syntetických prípravkov s vitamínom C dostupných na trhu.

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies