Pri nákupe nad 60 eur doprava zadarmo, nad 100 eur darček podľa vlastného výberu.

10 výhod kyseliny hyalurónovej

Kyselina hyaluronová sa stala jedným z najpopulárnejších trendov vo svete starostlivosti o pleť a make-upu. Ale nielen to – je vedecky dokázané, že kyselina hyaluronová je skutočne jednou z najlepších zložiek starostlivosti o pleť.

PRETO VÁM PREDSTAVUJEME 10 VÝHOD OBĽÚBENEJ, HYDRATAČNEJ ZLOŽKY VŠETKO, ČO O NEJ POTREBUJETE VEDIEŤ.

1
Kyselina hyaluronová je silný zvlhčovač, ktorý priťahuje vodu

Molekuly kyseliny hyalurónovej priťahujú a zadržiavajú vodu viac ako 1000-násobok svojej vlastnej hmotnosti a práve preto je to jeden z najsilnejších zvlhčovačov. Kyselina hyaluronová je tiež nazývaná „molekulárna špongia“ vďaka svojim vysokým vodomilným vlastnostiam, sa z nej stáva kozmetická zložka identická s pokožkou, ktorá nedráždi a nesenzibilizuje, a je vhodná pre všetky typy pleti. Hlboko hydratujte svoju pokožku pomocou nášho klinicky testovaného krému SOS Hydra Recharge Cream a SOS Hydra Repair Intensive Serum, ktorý obsahuje kyselinu hyalurónovú.

2
Kyselina hyaluronová sa prirodzene nachádza v našej pokožke

Kyselina hyaluronová je glykozaminoglykán (GAG), čo znamená, že ide o prirodzene sa vyskytujúcu látku v pokožke, ktorá ju pomáha udržiavať kyprú, jemnú, pružnú a mladistvo vyzerajúcu. Kyselina hyaluronová sa prirodzene nachádza v hlbokých vrstvách pokožky a je kľúčovou zložkou pre hydratáciu pokožky, regeneráciu tkanív a hojenie rán.

3
V našej pokožke sa kyselina hyaluronová vekom znižuje

Starnutie pokožky je spojené so stratou vlhkosti v pokožke. S vekom sa schopnosť našej pokožky produkovať kyselinu hyalurónovú znižuje, čo môže viesť k zvýšenej suchosti pokožky, jemným líniám, vráskam a ochabovaniu. Slnko môže tiež znížiť množstvo kyseliny hyalurónovej produkovanej kožnými bunkami a urýchliť jej degradáciu. Mnohé z vysoko účinných produktov starostlivosti o pleť MÁDARA sú formulované s kyselinou hyalurónovou, ako napríklad Hyaluronic Anti-Pollution CC Cream SPF15, ktorý koriguje tón pleti a chráni pred slnečnými lúčmi, TIME MIRACLE Hydra Firm Hyaluron Concentrate Jelly, ktorý pomáha pôsobiť proti suchosti pleti a jej starnutiu, ako aj ANTI Hyaluron Clean Hands Gel, čistiaci prostriedok na ruky na báze alkoholu pre nevysušujúcu hygienu na cestách.

4
Kyselina hyaluronová v krémoch preukázateľne funguje

Kyselina hyaluronová je dobre testovaná kozmetická zložka, ktorá pomáha udržiavať prirodzenú hydratáciu a plnosť pokožky prostredníctvom synergických aktivít:

  • Vytvára neokluzívny film, ktorý reguluje potenie vody.
  • Zadržiava vodu na povrchu pokožky a udržiava ju v pokožke.
  • Chráni pokožku pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi.
  • Stimuluje regeneráciu pokožky.

Pre intenzívne omladzujúce účinky vyskúšajte rad proti starnutiu MÁDARA TIME MIRACLE, formulovaný s kyselinou hyalurónovou.

5
V kozmetike sa používajú rôzne druhy kyseliny hyalurónovej

Vlastnosti kyseliny hyalurónovej závisia od jej molekulovej veľkosti. Dva najčastejšie používané typy kyseliny hyalurónovej sú: kyselina hyaluronová s nízkou molekulovou hmotnosťou (malá), ktorá preniká hlbšie do pokožky, a kyselina hyaluronová s vysokou molekulovou hmotnosťou (veľká), ktorá zostáva na povrchu pokožky a vytvára hydratačnú a ochrannú vrstvu. Náš hĺbkový hydratačný gél a micelárna voda obsahujú kyselinu hyalurónovú s vysokou molekulovou hmotnosťou, aby bola vaša pokožka hydratovaná a chránená.

6
Stimuluje kolagén

Nízkomolekulárna kyselina hyaluronová preniká do hlbších vrstiev pokožky a zlepšuje jej biomechanické vlastnosti. Štúdia in-vitro ukazuje, že kyselina hyaluronová stimuluje syntézu kolagénu typu 1 v pokožke o 21 %, v dôsledku čoho pomáha zvyšovať pevnosť pokožky. Odporúčame Vám vyskúšať hyalurónové ampulky na posilnenie kolagénu, ktoré pôsobia hlboko do pokožky a posilňujú kolagén.

7
Znižuje hĺbku vrások

V klinickej štúdii krémy s obsahom kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou preukázali výrazné zníženie hĺbky vrások, čo je jedna zo schopností kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou prenikať do pokožky. Produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej s nízkou molekulovou hmotnosťou, ako sú očný krém TIME MIRACLE Wrinkle Resist, TIME MIRACLE Cellular Serum a RE:GENE Optic Lift Eye Serum, pomôžu zjemniť vrásky.

8
Znižuje drsnosť pokožky

Je vedecky dokázané, že kyselina hyalurónová znižuje drsnosť pokožky. Výsledky klinickej štúdie a placebom kontrolovanej štúdie ukazujú, že kyselina hyaluronová zanechala pokožku dobrovoľníkov zvlhčenú a že drsnosť pokožky sa znížila o 66 % v porovnaní s placebom. Na zlepšenie celkového stavu a textúry pokožky vyskúšajte naše imunosérum INFINITY Drops Immuno-Serum a INFINTY Mist Probiotic Essence, obe formulované s kyselinou hyalurónovou.

9
Chráni pred podráždením

Kyselina hyaluronová s vysokou molekulovou hmotnosťou vytvára neokluzívny hydratačný film, ktorý zabraňuje odparovaniu vlhkosti z pokožky a pomáha zadržiavať vodu na povrchu pokožky. Hydrofilm zároveň chráni pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi prenikajúcimi do pokožky, čím pomáha chrániť pokožku pred podráždením. Chráňte svoju pleť pomocou nášho ikonického nočného regeneračného krému Deep Moisture, SOS Instant Moisture + Radiance Hydra Mask a SOS Eye Revive Cream & Mask.

10
Kyselina hyaluronová je prírodná a vegánska

Kyselina hyaluronová, ktorá sa používa v širokej škále produktov starostlivosti o pleť, sa zvyčajne vyrába pomocou biotechnológií – získava sa biotechnologickým procesom s použitím mliečnych baktérií, pšenice a glukózy.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povoliť všetkoNepovoľovať cookies