SeventyOne Percent

SEVENTYONE PERCENT

Je francúzska značka, ktorú vytvorili dvaja priatelia-surferi, aby maximálne chránila a starala sa o slnkom namáhanú pokožku, ale zároveň rešpektovala ich "ihrisko", ktorým je príroda a najmä voda.

Produkty sú vyrobené výhradne vo Francúzsku pod najprísnejšími zásadami kvality a najnovšími technologickými postupmi.

Ponúkajú skvelú alternatívu k opaľovacím krémom s chemickými filtrami (tie nie sú vhodné pre človeka ani pre prírodu).

SEVENTYONE PERCENT: Čo je to za zvláštny názov? 

Názov značky je odvodený od percentuálneho zastúpenia vody: 70% krajiny tvorí voda a rovnako tak aj 70% ľudského tela tvorí voda.

Čo je to zvyšné 1%? Jedno percento zo všetkých zárobkov značka venuje celosvetovému fondu World Vision, ktorý podporuje deti v rozvojových oblastiach a ich prístup k čistej vode a ďalším zdrojom.

Výhody opaľovacích produktov SEVENTYONE PERCENT

MINERÁLNE FILTRE

 • ODRÁŽAJÚ slnečné lúče (princíp zrkadla).
 • FUNGUJÚ okamžite po nanesení (nie je treba čakať 30 min).
 • VYDRŽIA NA POKOŽKE DLHŠIE - NIE JE NUTNÉ TAK ČASTO REAPLIKOVAŤ (menšia spotreba a väčšia výdrž produktu).

- 80% až 99% PRÍRODNÉ ZLOŽENIE (vr. rastlinných masiel, olejov, voskov atď.) 

 • VHODNÉ PRE VEĽMI CITLIVÚ AJ DETSKÚ POKOŽKU.
 • VYSOKO ODOLNÉ voči vode, potu a ďalším vonkajším vplyvom.

BEZ ŠKODLIVÍN

 • Bez parabénov - sulfátov - silikónov - nanočasticového fenoxyetanolu - alkoholu - petrochemických testov na zvieratách.

PRINCÍP UDRŽATEĽNOSTI

 • Len za rok 2020 značka zredukovala využívanie plastov o 45% (zmena viečka a tenšie steny obalov všetkých produktoch).
 • Obaly sú z 55% zložené z recyklovaných fliaš od mlieka a sú ďalej recyklovateľné.

Prečo vlastne prírodné opaľovacie krémy a minerálne filtre?

 • Minerálne UV filtre fungujú ako zrkadlo, to znamená, že lúče od pokožky odrážajú a rozptyľujú, bez toho by s nimi akokoľvek reagovali. (X Chemické UV filtre sú molekuly, ktoré škodlivé UV lúče absorbujú a premieňajú ich na energiu v podobe infračerveného žiarenia).
 • Minerálne UV filtre veľmi dobre zostávajú na pokožke, preto nie je potrebné tak často opakovať aplikáciu. (X Molekuly najmä vývojovo starších chemických filtrov sú často nestabilné na svetle, preto je treba častejšie aplikáciu opakovať).
 • Minerálne UV filtre fungujú ihneď po aplikácii na pokožku. (X Pri použití chemických ochranných krémov treba 30 minút počkať, než filter začne plniť svoju funkciu).
 • Prírodné opaľovacie krémy sú vďaka svojmu zloženiu vhodné pre všetkých, ktorí trpia akné alebo majú citlivú pokožku, pretože neupchávajú póry mazových žliaz a nedráždia pleť. (X Chemické UV filtre môžu mať iritačný alebo alergénny potenciál a môžu spôsobovať ťažkosti, vstrebávajú sa totiž do hlbších vrstiev pokožky.)
 • Prírodné krémy sú odporúčané pre tehotné ženy a malé deti ako bezpečná varianta pre pobyt na slnku. Ich minerálne UV filtre sa totiž nevstrebávajú a k pokožke sú jemné (nevšímavé).
 • Obsahujú prírodné látky, ktoré nielen chránia pred slnkom, ale aj spríjemňujú aplikáciu a starajú sa o slnkom namáhanú pokožku, napríklad vitamín E, panthenol, oleje atď.

Prečo tá vysoká cena u prírodných opaľovacích krémov? 

Výrobná cena prírodných opaľovacích krémov je všeobecne povedané vyššia (ako u tých s chemickými filtrami), čo je dané vysokými nárokmi na použité ingrediencie, ale aj technologickú náročnosť procesu výroby, čo samozrejme ovplyvňuje aj obstarávaciu cenu. Na výrobu sa využívajú najnovšie technologické postupy, tak aby sa maximalizovali užívateľské benefity prírodných krémov a hlavne minerálnych filtrov, napríklad aj ich konzistencia a roztierateľnosť pri zachovaní maximálnej funkčnosti. A kladený je dôraz aj na použitie najlepších prírodných látok, veľakrát v najvyššej možnej bio kvalite. 

Za kvalitu si teda skratka priplatíme. Avšak zloženie prírodných krémov je pre nás i prírodu zdravším a vhodnejším riešením. Navyše minerálne UV filtre prírodných opaľovacích krémov vydrží na pokožke dlhšie, preto nie je potrebné tak často opakovať aplikáciu. Táto účinnosť a výdrž de facto vyvažuje ich vyššiu obstarávaciu cenu.

Ako chránia planétu?

 • Prírodné opaľovacie krémy sú v prírode samostatne odbúrateľné.
 • Neškodia ekosystémom (vode, rastlinám ani živočíchom)

Nezabudnite, že ročne sa do morí a oceánov dostane asi 14.000 ton opaľovacích krémov, čo spôsobuje obrovské a nezvratné škody vo vodnom svete. Mimochodom, v niektorých krajinách už kvôli tomu zakázali krémy s chemickými filtrami, napr. v tichomorskom štáte Palau, na Havajských a Panenských ostrovoch či floridskom Key West má toto opatrenie nadobudnúť účinnosť čo najskôr.

Kategória

12 produktov
|
Filtrované

Prihláseni

Zabudnuté heslo? Pošleme vám nové.

Zaregistrovať sa