PONÚKAME PRODUKTY ZNAČIEK, KTORÉ MAJÚ ROVNAKÝ CIEĽ AKO MY

NAŠA MOTIVÁCIA

Aj my, ako väčšina ľudí na tejto planéte, radi cestujeme svetom, objavujeme jeho krásy, zaujímavosti a jeho pestrosť.

Na týchto našich cestách po rôznych kútoch sveta sme si však nemohli nevšimnúť, ako často a ľahkomyseľne ľudia znečisťujú svoje životné prostredie.

Nie sú to len iritujúce špinavé pláže plné odpadkov, ktoré nás pravidelne nútia venovať svoj čas a úsilie ich zberu, ale sú to aj postupne miznúce koraly v oceánoch. Vedľa emisií skleníkových plynov sú nezanedbateľnou príčinou úbytku koralov aj krémy s obsahom látky titanium dioxide, ktoré sú bohužiaľ obecne používané.

Táto naša osobná skúsenosť s negatívnymi faktormi znečisťovania prostredia v nás utvrdila názor, že sa musíme aj my aktívne zapojiť k úsiliu o záchranu a obnovu prírody. Dobre si uvedomujeme, že nám nesmie byť ľahostajné, v akom prostredí budú vyrastať a žiť naše deti a budúce generácie.

Svoj záujem sme najprv rozšírili o podporu projektu Reef Restoration za záchranu a obnovu korálov v oceánoch. Zároveň sme v r. 2018 začali hľadať produkty, ktoré sú kvalitné, organické a biologicky degradovateľné.

Svoje úsilie sme teda zamerali na organickú kozmetiku a výživové doplnky. 

NÁŠ CIEĽ

Postupne sa nám podarilo nájsť výrobcov, produkujúcich opaľovacie krémy ohľaduplné nielen k oceánom a moriam, ale aj k našim vzácnym sladkovodným zdrojom. Jedná sa o austrálske prírodné opaľovacie krémy Soléo Organics s unikátnym zložením na báze oxidu zinočnatého. Sú to aj kozmetické produkty spoločnosti Mádara, ktoré majú vyvážený pomer účinnosti a organického zloženia. A v neposlednej rade sú to aj organické výživové doplnky slovenskej farmaceutickej firmy Biomin.

Keďže nám je vlastný podnikateľský duch, založili sme spoločnosť IMK Organics, prostredníctvom ktorej distribuujeme výrobky z rôznych kútov sveta, o ktorých sme presvedčení, že prispievajú k udržateľnému rozvoji a prospievajú nielen zdraviu nás, ľudí, ale aj zdraviu našej planéty.

Nechávame sa pritom inšpirovať príbehom obyčajného malého kolibríka, ktorý pri požiari lesa nezutekal s ostatnými zvieratkami do bezpečia, ale na rozdiel od nich si nabral do zobáčika kvapku vody, preniesol ju a spustil na oheň. Znovu a znovu priletel k rieke, nabral kvapku vody, preletel k ohňu a zoslal dole na uhasenie. Ostatní obyvatelia lesa namietali, že to nemá zmysel. On však pokračoval so slovami: „Len robím, čo môžem.“

Aj my v IMK Organics veríme, že na každej kvapke záleží. BECAUSE WE CARE. 

Prihláseni

Zabudnuté heslo? Pošleme vám nové.

Zaregistrovať sa