Môžeme v súčasných podmienkach prirodzene získať vitamíny D a K?

Môžeme v súčasných podmienkach prirodzene získať vitamíny D a K a prečo je dôležité prijímať ich spoločne s vápnikom

Jednou z hlavných myšlienok pri zakladaní IMK Organics, bolo dostať k ľuďom kvalitné prírodné produkty, ktoré im dávajú pocítiť silu prírody a jej mimoriadne účinky a ktorých použitie zároveň nebude spojené so žiadnymi nežiaducimi účinkami. Konvenčné výrobky sú totiž často plné syntetických a toxických látok a len zlomok zloženia tvoria skutočne účinné prírodné zložky. Je zrejmé, že pre udržanie zdravia a prevenciu viac či menej závažných chorôb je na mieste sa týmto produktom vyhýbať a tiež hľadať za ne vhodné alternatívy. To sa samozrejme netýka len kozmetiky, ale aj toho, čím sa stravujeme a ako dbáme na to, aby sme prijímali dostatočné množstvo všetkých dôležitých vitamínov, minerálov a stopových prvkov. 

Pátrali sme teda v oblasti výživových doplnkov, ktoré by tieto kritériá spĺňali, a boli sme príjemne prekvapení, že v tomto prípade nemusíme hľadať ďaleko. Narazili sme na slovenskú firmu Biomin, ktorá vyrába prírodné výživové doplnky a v ktorej ponuke je úplne jedinečný produkt - prírodný vápnik OVOVITAL. V čom je tento produkt tak výnimočný a čím nám vlastne učaroval? Jedná sa o úplne prírodný produkt bez chemických a pomocných látok, kedy zdrojom minerálov sú vaječné škrupiny od slovenských a českých sliepok. Píšeme zámerne "minerálov", pretože okrem vápnika sú v ňom obsiahnuté aj ďalšie - horčík, fosfor, meď, zinok či stroncium. Veríme, že práve to je jeden zo zásadných rozdielov medzi výživovými doplnkami. Ak je, ako je tomu v tomto prípade, zdrojom cenných látok iba do stráviteľnej podoby upravená pôvodná surovina a nie synteticky extrahovaná látka, sú vďaka jej komplexnosti vstrebateľnosť a účinky oveľa vyššie. V prírodnej ríši sa tieto účinné látky vyskytujú vo vzájomnej synergii a je zbytočné a neefektívne, vyrábať a konzumovať ich oddelene. Preto sme sa rozhodli distribuovať práve produkty Biomin, u ktorých je tento benefit zachovaný. 

Okrem vápnika možno v ponuke produktov Biomin nájsť dva dôležité vitamíny: D3 a K2. Ich výber nie je v žiadnom prípade náhodný - tieto vitamíny sú nevyhnutné pre to, aby bol vápnik účinne privádzaný a vstrebával sa v miestach, kam patrí. Vitamín D3 napomáha k jeho normálnej hladine v krvi a vitamín K2 ho smeruje priamo do kostí a zubov a zabraňuje tak jeho ukladaniu v cievach a mäkkých tkanivách. Ako sme na tom v súčasnosti s príjmom týchto vitamínov z prirodzených zdrojov? Podľa mnohých výskumov u nás trpí nedostatkom vitamínu D drvivá väčšina ľudí (hovorí sa až o 99 %). V našich zemepisných podmienkach je veľmi ťažké získať jeho dostatok zo slnečného žiarenia, jeho zásoby načerpané v lete či na dovolenkách pri mori sa čoskoro vyčerpajú a jeho deficit sa potom môže prejaviť zníženou imunitou voči infekčným ochoreniam, únavou, svalovou slabosťou, rednutím kostí a mnohými ďalšími zdravotnými neduhmi. Lekári tak odporúčajú prijímať ho formou výživových doplnkov - v ponuke je Biomin dostupný v kapsuliach v niekoľkých veľkostiach, alebo v kombinácii s vitamínom K2.

Vitamín K2 je pri súčasnom spôsobe hospodárstva veľmi ťažké získať zo stravy. Vyskytuje sa totiž napr. vo výrobkoch z nepasterizovaného mlieka či vo vaječných žĺtkoch - iba však od zvierat, ktoré sa kŕmila zelenou trávou. Ďalším zdrojom je napr. kvasená zelenina či fermentovaný syr zo sójových bôbov - "natto". Keďže len málo z týchto potravín je súčasťou jedálnička súčasného človeka, nakupujúceho v bežne dostupných obchodoch, je tiež vhodné jeho suplementovanie vo forme doplnkov - odporúčame konzumovať ho v kapsuliach od Biomin, ideálne každé ráno spolu s vitamínom D3.
 

Produkty Biomin sú novo dostupné na slovenskom trhu, v sieti drogérií DM a na e-shope.

Prihláseni

Zabudnuté heslo? Pošleme vám nové.

Zaregistrovať sa