Čo možno neviete o opaľovacích krémoch a prečo sa tým konvenčným radšej vyhýbať?

Čo možno neviete o opaľovacích krémoch a prečo sa tým konvenčným radšej vyhýbať?

V IMK Organics sme si vedomí toho, že čokoľvek si človek natrie na kožu, to tiež čiastočne cez ňu absorbuje do tela. Preto je dôležité dbať na zloženie všetkej ošetrujúcej kozmetiky, ktorú používame a u ľudí s citlivejšou pokožkou či u detí to platí dvojnásobne. V dnešnom svete je veľmi ťažké úplne sa vyhnúť pôsobeniu chemických a iných nežiaducich látok – vystavujeme sa im skrz vodu, ktorú pijeme, vzduch, ktorý dýchame, potraviny, ktoré konzumujeme... Naše telá majú našťastie samočistiacu schopnosť a odolávajú určitému množstvu pre nich nie celkom priaznivých látok. Táto schopnosť má však svoje limity a vzhľadom na narastajúce množstvo tzv. civilizačných ochorení je očividné, že bežný človek sa dnes ocitá na hranici týchto limitov, ak nie až za ňou. Prečo sa teda dobrovoľne vystavovať ďalším chemickým látkam, keď máme dostupné rovnako účinné, ak nie účinnejšie alternatívy a to bez vedľajších, nežiaducich efektov?

 

Čo vlastne obsahujú bežné / konvenčné opaľovacie krémy? Väčšinou sa jedná doslova o chemický koktail, v ktorom sa vyskytuje hneď niekoľko sporných zložiek naraz. V prvom rade sú to chemické filtre, ktoré fungujú na princípe vstrebania sa do pokožky, kde potom absorbujú UV žiarenie a premenia ho na teplo. Tieto látky môžu vyvolávať alergické reakcie, niektoré ich druhy sa môžu vstrebávať do krvného obehu a nepriaznivo ovplyvňovať hladinu hormónov a ďalej sa tieto chemikálie v tele rozkladajú na voľné radikály a karcinogény. Za zmienku tiež stojí ich negatívny vplyv na životné prostredie – pri kúpaní sa krém z našej pokožky zmýva a pre vodné organizmy sú jeho zložky toxické.

Okrem chemických filtrov však bežne dostuplné opaľovacie krémy obsahujú i ďalšie nežiaduce zložky – syntetické konzervačné látky, umelé vône, nanočastice, vedľajšie produkty ropy ai. Ak je naším cieľom a motiváciou pre užívanie opaľovacích krémov chrániť naše zdravie, je zvláštne, že pre to volíme takéto produkty, ktoré nám síce ponúknu ochranu pred UVB žiarením (a iba čiastočnú alebo žiadnu ochranu pred UVA žiarením), avšak za akú cenu?

Alternatívou k chemickým filtrom sú potom filtre minerálne. Bežne sa z tejto kategórie využívajú dva prvky – lacnejší oxid titaničitý, ktorý však poskytuje nižšiu ochranu proti UVA lúčom a jeho prípadné vdýchnutie býva spájané s rizikom vzniku rakoviny a oxid zinočnatý, na ktorého báze fungujú práve nami distribuované opaľovacie krémy Soléo Organics. Oxid zinočnatý nie je spájaný so žiadnymi nežiaducimi účinkami a pritom poskytuje spoľahlivú ochranu proti UVB aj UVA žiareniu. Na rozdiel od chemických filtrov funguje na princípe vytvorenia ochrannej bariéry na pokožke, od ktorej sa žiarenie odráža zrkadlovým efektom. Soléo Organics navyše využíva tzv. non-nano častice zinku, u ktorých nehrozí jeho vstrebávanie do tela. Okrem tejto účinnej zložky navyše krémy Soléo Organics obsahujú iba prírodné, organické zložky spoločne s rastlinnými výťažkami, prírodnými zvlhčovačami, antioxidantmi a vitamínmi. Poskytujú vysoký ochranný faktor, trojhodinovú vodeodolnosť a sú úplne bezpečné pre životné prostredie a vodné mikroorganizmy. Vďaka prírodnému, hypoalergénnemu zloženiu sú vhodné aj pre kojencov, tehotné ženy a osoby s citlivou pokožkou, ekzémom alebo alergiou.

Čomu dáte prednosť vy? Chemickému koktejlu so spornými účinkami a kopou nežiaducich efektov alebo spoľahlivej prírodnej ochranne? Produkty Soléo Organics sú novo dostupné na slovenskom trhu, v sieti drogérií DM a na e-shope. 

Prihláseni

Zabudnuté heslo? Pošleme vám nové.

Zaregistrovať sa